Bekijk ons hele aanbod
Onderwijs
Gezondheidszorg
Juridisch
Management
Geschiedenis & Filosofie
Methoden en perspectieven van rechtswetenschap gaat over de verscheidenheid van onderzoeksmethoden in de rechtswetenschap. Naast de traditionele rechtsgeleerdheid komen kritische en empirische benaderingen aan bod. Een centrale plaats neemt juridisch grondslagenonderzoek in, waarbij recht en rechtsontwikkeling worden bezien door het prisma van de mensenrechten. Dit stimuleert tot verkennend rechtswetenschappelijk onderzoek, met een op rechtsontwikkeling gerichte methodologie.
Het object van de rechtswetenschap is dus dynamisch. De taal van het recht lijkt zich weliswaar al eeuwen naar dezelfde ‘grammatica’ te voegen, met dezelfde kernbegrippen, maar wie dieper graaft, ziet onder de oppervlakte fundamentele veranderingen, onder andere in het begrip van persoon en rechtssubject. Economische, culturele en technische ontwikkelingen brengen rechtsstelsels met elkaar in contact en conflict. Dat maakt methoden nodig om op zoek te gaan naar nieuwe vormen van bescherming door het recht, ook voor toekomstige generaties.
Een bespreking van Methoden en perspectieven van rechtswetenschap van Ernst Hirsch Ballin.
"Enkele jaren geleden attendeerde een bevriende fiscalist mij op een interview met Ernst Hirsch Ballin in het Nederlands Juristenblad, verschenen onder de titel: ‘Woorden doen er in een rechtsstaat toe!’ Dat was enige tijd eerder gepubliceerd ter gelegenheid van zijn Tilburgse emeritaat. In dat interview wordt onder meer aandacht besteed aan het door hem geschreven boek Advanced introduction to legal research methods, dat in 2020 is verschenen. Deze uitgave is min of meer toevallig tot stand gekomen door een gesprek met een uitgever op een conferentie in Washington, iemand die Hirsch Ballin op een onbewaakt moment wist te verleiden om een boek over methoden van juridisch onderzoek toe te zeggen. Het werk aan dit boek bood hem een uitgelezen kans om terug te blikken op zijn werkzame leven als academicus en te reflecteren op wat hij denkt dat “de identiteit van de jurist is of moet zijn”..."
"De studie van Hirsch Ballin [...] bevat ook veel stimulerende overwegingen, die kunnen blijven resoneren in het geestelijke universum van de lezer." Bekijk het hier.
Boekbespreking door mr. L.J.A. Pieterse.
Je hebt een zakelijk account nodig om dit product te kunnen bestellen. Je bent nu ingelogd met het e-mailadres: .
Wil je dit e-mailadres gebruiken voor je zakelijk account?
Ander e-mailadres gebruiken voor zakelijk account Huidig e-mailadres gebruiken voor zakelijk account